Wiedza w kieszeni i zawsze pod ręką

Jak wiesz smartfon nie jest komputerem, mimo, że z roku na rok zwiększane są jego osiągi i parametry. Nie możemy więc sprawnie uczyć z wykorzystaniem smartfonów z klasycznego szkolenia stworzonego z myślą o komuterze czy laptopie. Chcąc skutecznie przekazać wiedzę z wykorzystaniem telefonów, należy odpowiednio przygotować materiały edukacyjne. W WeLearning wiemy jak produkować szkolenia dedykowane dla urządzeń mobilnych, aby były przyjazne, sprawne i proste w obsłudze.

Zaprojektowany kurs przekazujemy w postaci paczki scorm.

Możemy zaproponować Ci kilka rozwiązań:

Edytor Articulate Rise to narzędzie, które dobrze radzi sobie z responsywnością szkoleń. Dzięki temu możemy przygotować uniwersalne, interaktywne szkolenie, które Twoi uczestnicy z powodzeniem zrealizują za pomocą smartfonów, ale także nie będzie kłopotów z zaliczeniem go na innym urządzeniu. Po szkoleniu poruszać się będziemy wybierając temat z lewego menu oraz skrolując treści. Zadbamy oczywiście o liczne interakcje, które pozwolą lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę przedstawioną w szkoleniu.

Na grafikach poniżej możesz zobaczyć jak szkolenie wykonane w Articulate Rise wygląda na różnych urządzeniach. Jeśli chcesz zobaczyć więcej udaj się do naszej Strefy Demo.

Laptop, tablet i telefon z widokiem na szkolenie Design thinking

Design Thinking to nasze gotowe szkolenie, które można nabyć w postaci licencji i uruchomić dla wskazanej grupy osób 🙂

Każdego dnia przeglądasz dziesiątki stron www, często czerpiąc z nich wiedzę. Szkolenie, które dla Ciebie przygotujemy w tej formie będzie nowoczesne, scrolowane i ciekawe. Może zawierać animacje, interakcje, ćwiczenia, testy i wszystko to co możesz spotkać w klasycznym szkoleniu, z tą różnicą, że nie ma podziału na ekrany. Szkolenie w takiej formie doskonale sprawdzi się zarówno w formie mobile jak i desktop.

Trzy

Edytor Articulate Storyline pozwala tworzyć szkolenia skalowalne. Oznacza to, że kurs uruchomiony np. na smartfonie zmniejszy się do ekranu, na jakim zostanie odtworzone. Aby mówić o mlearningu, szkolenie należy odpowiednio zaprojektować.

Logo Articulate 360

Oto składniki sukcesu według WeLearning:

Ikona przedstawiająca check boxy z dłonią

Layout mobilny z odpowiednio dużą nawigacją.

Telefon trzymany dwoma dłońmi

Wymuszenie widoku poziomego – szkolenie uruchamiane w przeglądarce mobilnej wymusi na uczestniku poziomy układ telefonu.

Ikona widoku pełnoekranowego

Łatwy widok pełnoekranowy – dzięki naszej autorskiej funkcji jednym przyciskiem osiągamy widok pełnoekranowy, bez konieczności zmiany ustawień na naszym smartfonie.

Ikona symbolizująca font

Odpowiednio dobrana wielkość czcionki oraz grafiki. Dzięki temu przy skalowaniu zachowamy czytelność treści i pełną funkcjonalność szkolenia.

Pęknięta zębatka z wykrzyknikiem w środku

Nie stosujemy funkcji, które nie działają, lub nie zawsze działają poprawnie w wersji mobile. Zyskujemy dzięki temu szkolenia niezawodne i funkcjonalne.

Ikona liścia

Ograniczenie do krótkich form szkoleniowych. Długie i skomplikowane szkolenia lepiej sprawdzą się na większym urządzeniu. Smartfon natomiast idealnie obsłuży pigułki wiedzy lub krótkie szkolenia.

Przykład ciekawego projektu mlearningowego?

16 szkoleń opracowanych według powyższych zasad w ramach wirtualnej stacji Amic. Każde szkolenie to krótka forma edukacyjna skierowana do pracowników stacji benzynowych Amic. Uczestnicy korzystają z platformy WeLMS i realizują szkolenia głównie z urządzeń mobilnych. Wypracowaliśmy dziesiątki ciekawych mechanizmów, które sprawiają, że realizacja szkoleń na smartfonach staje się przyjemnością.

Aby mówić o mlearningu konieczna jest platforma dostosowana do urządzeń mobilnych. Na szczęście WeLMS taka jest. Responsywna, niezawodna, prosta w obsłudze i co najważniejsze - posiada aplikację mobilną. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy realizujący szkolenie na urządzeniach mobilnych są pod ścisłą opieką systemu informatycznego, który zapewnia im płynność działania, a ich przełożonym pełne dane statystyczne.