Image Caption
Image Caption
Image Caption
  • Strona główna
  • Kim jesteśmy / O firmie
  • Co potrafimy / Oferta
    • Szkolenia e-learningowe
    • Platforma e-learningowa
    • Animacje i prezentacje
    • Portale i strony edukacyjne
    • WideoLearning
    • Pigułki wiedzy
    • mLearning
    • Gry edukacyjne
    • Grywalizacja
  • Szkolenia gotowe
  • Case Study
  • Strefa demo
  • Templatki do pobrania
  • Bezpłatne konsultacje
  • Blog
  • Kontakt
Facebook
Linkedin
Youtube
  • PolskiPolski
  • EnglishEnglish
Powered by WeLearning.pl

Wiedza technologiczna – szkolenie w formie strony WWW z animacją explainer video

10 lutego, 2020
Play, WWW
  • header
Wiedza Technologiczna

Tak rozpoczyna się szkolenie, które jest swego rodzaju hybrydą, łączącą szkolenie SCORM z nowoczesną stroną WWW. Zanim opowiemy Wam, jak pracowaliśmy z tym materiałem, poznajcie zakres naszych prac.

Zakres prac:
icon_1

Pomysł i koncepcja

icon_4

Nagrania lektorskie

icon_7

Opracowanie grafik do strony

icon_2

Opracowanie treści merytorycznych po spotkaniu z ekspertem

icon_5

Oprogramowanie interakcji

icon_8

Opracowanie grafik do animacji

icon_3

Scenariusz i storyboard dla strony i animacji

icon_6

Oprogramowanie SCORM

icon_9

Animacja After Effects

Dlaczego materiał powstał?

Musicie wiedzieć, że grupa docelowa, z którą mieliśmy do czynienia, to osoby młode (średnia wieku to ok. 20–25 lat). Każdego dnia w pracy stykają się one z nowoczesną technologią. Sprzedają ją, dlatego powinny o niej wiedzieć więcej.

Dodatkowo według prawa statystyki wcześniej lub później trafią na ludzi, którzy będą zadawali trudne pytania z tego zakresu. Wiedza o tym, jak działa sieć telefonii komórkowej, nadajniki, jak jest przesyłany i odbierany sygnał itp., nie jest powszechna. Powstał więc pomysł na serię produkcji z obszaru wiedzy technologicznej, urządzeń czy aplikacji.

photo1
Dlaczego strona WWW?

Szukaliśmy pomysłów na różnorodność, a jednocześnie na taką formę szkolenia, która będzie atrakcyjna, ciekawa i bliska użytkownikom. Biorąc pod uwagę ich młody wiek i ilość czasu spędzanego na różnych stronach WWW, taka forma wydała się bardzo odpowiednia.

Oczywiście jest to szkolenie, z którego mają wynieść konkretną wiedzę, dlatego nie mogła to być zwykła strona landing page. Jeśli zatem nie zwykła strona informacyjna, to jaka? Pełna tego, co podnosi skuteczność nauczania i podtrzymuje zaangażowanie uczestników.

Zaczynamy od animacji, która sama w sobie jest ciekawa i wciągająca, następnie pokazujemy historię telefonii komórkowej, a kończymy na najnowszych rozwiązaniach 5G. Przez całą stronę przeplatają się animacje, interakcje, kliknięcia i mnóstwo najlepszej grafiki, która pomaga zrozumieć dane zagadnienie.

Explainer video

Wiedza, którą zdobyliśmy od eksperta merytorycznego, znacznie zyskuje na łatwości odbioru, jeśli jest wsparta przykładami, grafikami i schematami. Kiedy zbieraliśmy materiały, było dla nas jasne, że najlepiej będzie przedstawić ten zakres w formie animacji. No tak, ale jakiej? Może fajne dialogi, luźna rozmowa o tym, jak to działa – pomyśleliśmy. Dlaczego nie? Tak powstał cykl „Klikasz i wiesz”.

picture1
Animacja wyjaśnia cały proces funkcjonowania sieci komórkowej i doskonale uzupełnia zakres merytoryczny materiału.
Zresztą zobaczcie sami:

Utrudnienia po drodze

Spotkanie z ekspertem merytorycznym od technologii komórkowej odbyło się jako jedno z pierwszych. Gotowy materiał powstał jednak jako jeden z ostatnich. Wynikało to z różnych względów, priorytetów, ale także z nowości formy przekazu, który zaproponowaliśmy. WeLearning stworzyło wiele różnych stron WWW, lecz zawsze były to produkcje bardziej marketingowe niż edukacyjne.

Potrzebowaliśmy czasu, aby dokładnie sprawdzić, jak materiał w takiej formie sprawdzi się w edukacji, czy będzie użyteczny, łatwy w odbiorze i – co najważniejsze – czy będzie uczył. Gdy to dokładnie zbadaliśmy i poznaliśmy pierwsze wyniki testów, mogliśmy z powodzeniem powiedzieć, że to fajny kierunek, i zaproponować więcej realizacji w tym stylu. Wśród case’ów, które przygotowaliśmy, znajdziecie jeszcze wiele przykładów realizacji z zastosowaniem strony www jako nośnika wiedzy.

photo2

Kolejnym problemem była możliwość szybkiego przewinięcia strony, bez czytania i oglądania. Nie mamy ekranów, które blokują uczestnika, ale umówmy się: jeśli ktoś nie jest zainteresowany nauką, to ekrany też przeklika bezmyślnie.

Po naradzie z ekspertami Play postanowiliśmy nie ograniczać uczestnikom materiałów, które mają formę bardziej nowinek i informacji. Doszliśmy do wniosku, że atrakcyjna i nowa forma przekazania wiedzy oraz treści dotyczące nowinek technologicznych to wystarczająca motywacja, aby zostać z materiałem na dłużej. Potwierdziły to wyniki…

icon_10

Ostatnią trudnością, która zapadła nam w pamięć, jest konieczność uruchomieniem strony z poziomu platformy e-learningowej Play.

Oczywiście nie wszystkie materiały w formie strony WWW powinny pozwolić na ich szybkie przechodzenie bez sprawdzania wiedzy i autorefleksji. Jeśli chcecie poznać projekt strony, w której zastosowaliśmy dziesiątki mechanizmów motywujących do nauki i sprawdzających stopień przyswojenia treści, to już wkrótce zamieścimy opis projektu „Cztery strony dla nowych pracowników Call Center”
SCORM?

Strona została uruchomiona z poziomu platformy e-learningowej jako SCORM 1.2. Pozwoliło to zarówno na sprawne uruchomienie materiału, jak i na podstawową weryfikację ukończenia jego realizacji. Ustawiliśmy status na zaliczony w momencie dojścia przez uczestnika do ostatniej sekcji strony.

W osobnych materiałach trafiły do niego testy sprawdzające wiedzę z tego zakresu oraz ankiety po szkoleniu. SCORM pod strony WWW znacznie rozbudowaliśmy w materiale „Cztery strony dla nowych pracowników Call Center”.

Podsumowanie

Praca z tym materiałem sprawiła nam dużo radości. Była sporym wyzwaniem, generującym wiele problemów, ale zawsze tak jest, jeśli mierzymy się z czymś nowym.

Dziś mamy na koncie kilka dużych realizacji o podobnym lub wyższym zakresie trudności.

Polecamy Wam realizację stron edukacyjnych szczególnie wtedy, gdy:

1

Oczekujecie produkcji nowoczesnych, niestandardowych i ciekawych.

2

Wasi uczestnicy znają już ekrany szkoleń i oczekują czegoś więcej.

3

Kierujecie projekt do osób, dla których szukanie wiedzy na stronach WWW jest naturalne, a dodatkowo częściej oglądają one YouTube’a niż TV (oglądając explainer video, uczą się, jak coś zrobić, jak coś działa itp.).

4

Potrzebujecie materiału skutecznego, który będzie miał w sobie efekt „wow”.

Dla szkoleń bardzo długich, z dużą ilością trudnej treści, np. prawnej, taka forma edukacyjna może nie być najlepszym wyborem.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu przyszedł Ci do głowy pomysł na realizację szkolenia w takiej formie, wyślij nam brief, a z przyjemnością doradzimy i dobierzemy najlepsze rozwiązania.

cloud
KOLEJNY ARTYKUŁ
Strona Urządzenia i Systemy

ROZPOCZNIJ
Blog
Strona Urządzenia i Systemy
Animacja jako wstęp do serii szkoleń
| Wiedza technologiczna – szkolenie w formie strony WWW z animacją explainer video -
class="post-template-default single single-post postid-2819 single-format-standard samba_theme samba_left_nav samba_left_align samba_responsive wpb-js-composer js-comp-ver-6.1 vc_responsive"
FAQ page