Z każdym rokiem zmieniamy się z pokolenia Google na pokolenie YouTube. Bardzo często wybieramy film zamiast artykułu.  Warto więc wybrać wideolearning zamiast zwykłego szkolenia e-learningowego, ponieważ takie są preferencje użytkowników i w związku z tym będą chętniej i aktywniej się szkolić.

Czy oglądanie filmów może być skuteczną formą nauki? Oczywiście, że tak! W tej formie możemy zrealizować wiele ciekawych szkoleń. Scenki sprzedażowe, prezentacje produktów, warsztaty, prezentacje technologii, urządzeń, standardów zachowania, wystąpienie eksperckie, debaty i wiele innych. Wideolearning często jest skuteczniejszą i praktyczniejszą formą nauki niż standardowe szkolenia e-learningowe. Wideolearning to także doskonałe uzupełnienie każdego szkolenia e-learningowego.

Realizacja takich szkoleń wcale nie jest droższa niż opracowanie tradycyjnego szkolenia e-learningowego.

W WeLearning tworzymy profesjonalne edukacyjne filmy wideo i osadzamy je w standardzie SCORM. Dzięki temu mamy dokładny raport z czasu jaki uczestnik poświęcił na wyświetlenie filmu. Oczywiście skuteczność nauki zależy od kilku przedstawionych poniżej czynników.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wideolearning na dobre zagościł jako ważna część multimediów edukacyjnych. Przecież niemal każdy z nas już z niego korzystał, bo kto nie oglądał porad technicznych czy kulinarnych na takich serwisach jak youtube ? Nadszedł najwyższy czas, aby dołączyć wideolearning również do programów szkoleń e-learningowych.
Zespół WeLearning
Skupiamy się na
Wideo learning

Osoby występujące

Zachęcamy naszych klientów, aby osobami występującymi w wideolearningu byli ich pracownicy. To bardzo podnosi realizm szkolenia i poprawia jego odbiór wśród innych pracowników. Uczą się w wideolearningu z osobami, które prowadzą stacjonarne szkolenia w firmie, są znanymi wewnętrznymi specjalistami i przede wszystkim „ludźmi z tej samej organizacji”.  Wyzwaniem jakie wówczas się pojawia jest przygotowanie kadry do wystąpienia przed kamerą. To również element naszej działalności. Na krótkich warsztatach przygotujemy Państwa pracowników do wystąpień przed kamerą.

Bywają również szkolenia, w których ważny jest warsztat aktorski, naturalność wystąpienia  (np. gra zdenerwowanego klienta), dlatego do takich realizacji zapewniamy zespół profesjonalnych aktorów.

e learningowe

Nie tylko samo nagranie

Do wszystkich nagrań, czy to w studiu czy innych miejscach, możemy dołączyć różnego rodzaju multimedia. Grafiki, tło, napisy komentarze, dźwięki i inne elementy, które sprawią, że nagranie będzie ciekawsze. Wszystkie tego typu dodatki do wideolearningu pozwalają również na realizację trudniejszych tematów oraz dokładniejsze ich wyjaśnienie. Zastosowanie dodatkowych ikon i obrazów poprawia też łatwość zapamiętania prezentowanego materiału.

Multimedia to jednak nie wszystko. W WeLearning oprócz zwykłych nagrań realizujemy także filmy interaktywne, w których to użytkownik obejmuje kontrolę nad tym, co będzie się działo w filmie poprzez dokonywanie wyborów, zadawanie pytań. Krótko mówiąc realizujemy również interaktywny wideolearning.

elearningi

Miejsce i Forma

Wideolearning może być przygotowany w naszym studiu, ale również w siedzibie Twojej firmy, hali produkcyjnej, plenerze czy specjalnie przygotowanej scenerii. Zdjęcia mogą się odbyć w dowolnym czasie np. po godzinach pracy Twojej organizacji.

Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Jeśli masz materiał, który można by było zobrazować w formie wideolearningu skontaktuj się z nami. Zaproponujemy koncepcję, scenariusz i przygotujemy wycenę. To jest naprawdę tańsze niż myślisz i bardziej skuteczne niż tradycyjne formy szkoleniowe.

Ile to kosztuje?

Jeśli koszt wideolearningu kojarzy Ci się z produkcją filmu fabularnego to najwyższa pora zmienić ten pogląd. Wideolearning jest tańszy niż myślisz. Koszt produkcji prostego filmu trwającego ok. 60 minut jest równoważny z wyprodukowaniem godzinnego szkolenia e-learningowego na poziomie średnio zaawansowanym. Jak widzisz, nie przepłacając można sprawić, że e-learning stanie się atrakcyjny dzięki wprowadzeniu elementów wideo.